راهکار های مناسب در کسب درآمد اینترنتی

marketing

marketing-avasite

امروز تصمیم گرفتم مقاله ای آماده کنم تحت عنوان راهکار های مناسب در کسب درآمد اینترنتی .

 این روز ها همه به دنبال کسب در آمد اینترنتی به هر روشی هستند , برخی فروشگاه های اینترنتی راه اندازی می کنند و برخی هم با به فروش گذاشتن محصولاتی خاص می خواهند درآمد داشته باشند اما آیا به راحتی می توان از طریق اینترنت درآمد داشت ؟

 در جواب سوال اگر بله بگویم , کاملاً دروغ است ! کسب درآمد از طریق اینترنت کاری است دشوار اما شدنی , با ما همراه باشید تا شما را با روش های صحیح کسب درآمد از اینترنت آشنا کنیم …

یکی از کاربران سایت به این نکته اشاره کرده بود که حدود ۴ سال است که در اینترنت فعالیت می کند اما درآمدی کسب نکرده و فکرمیکند که به طور کلی اینترنت بازار مناسبی برای کسب درآمد نیست، این موضوع انگیزه ای شد تا این مقاله را آماده کنم و درباره علل عدم کسب درامد مدیران سایت ها از اینترنت توضیحاتی بدهم.

استفاده از سیستم های ناقص و اسکریپت های رایگان

بسیار از افرادی که به بازار اینترنت وارد می شوند علاقه دارند که با کمترین هزینه سایت راه اندازی کنند و به همین خاطر بیشتر به سراغ ایجاد وبلاگ یا استفاده از اسکریپت های آماده می روند و همین موضوع باعث میشود که نهایتا سیستمی که زیربنای درآمدزایی و کسب درآمد آنها از اینترنت است کیفیت لازم را از نظر سئو، گرافیک، امنیت، چیدمان سایت و… نداشته باشد.

البته این موضوع به این معنا نیست که همه سیستم های آماده مشکل دارند یا ایجاد وبلاگ خوب نیست. اما قطعا اگر توقع داشته باشید که با ایجاد یک وبلاگ می توانید از اینترنت درآمد کسب کنید توقع نابجایی است.

عدم توجه به مخاطب

قبل از هر کاری باید به این موضوع فکرکرد که آیا این کاری که من میخواهم انجام بدهم مخاطب خاص خودش را دارد یا خیر؟ و آیا محصولی که من ارائه می دهم و می خواهم بابت آن درآمد کسب کنم ارزش مبلغی را که مخاطب من میخواهد پرداخت کند دارد؟ و اصولا قرار هست که من با ارائه یک سرویس یا محصول چه کمکی به جامعه بکنم که در قبال آن توقع داشته باشم که درآمد کسب کنم؟

پیشنهاد میکنیم:
راه اندازی سیستم آنالیز و بررسی سئو سایت

این موضوع ساده زیربنای هر ایده اینترنتی است و متاسفانه اکثر مدیران سایت ها از آن غافلند و نه تنها نیازهای مخاطب خود را در طراحی و محتوای سایت و مدل ارائه محصول در نظر نمی گیرند بلکه حتی برای خود هدفگذاری هم نمی کنند و به طور کلی مخاطب خود یا مشتری هدف خود را نمی شناسند!

 

بدست آوردن بازدیدکننده هدفمند

پس از اینکه مخاطب خدمات و محصولات شما شناسایی شد، باید به دنبال روش هایی باشید که بتوانید مخاطب هدف را به سمت سایت خود هدایت کنید. قطعا بهترین روش برای این کار سئو است. اما استفاده از تکنیکهای سئو گرچه برای موفقیت سایت لازم است اما کافی نیست.

سئو می تواند بازدیدکننده هدفی را که به دنبال خرید محصول / خدمات شماست به سمت سایت شما هدایت کند اما اگر سایت شما گرافیک مناسبی نداشته باشد و محتوای خوبی ارائه ندهد یا کند باز شود قطعا به هدف خود نخواهید رسید.

ارائه محتوای مفید

ارائه محتوای مفید در سایت و توضیحات کاملی که سوالات بازدیدکننده سایت را برطرف کند از الزامات یک سایت موفق اینترنتی است. همچنین انواع روش هایی که بتوانند ارتباط شما با مخاطب را نزدیکتر کنند مانند استفاده از ابزارهای ارتباطی (ایمیل و sms) و همچنین شبکه های اجتماعی می تواند به پیشرفت سایت شما کمک بسیار زیادی بکند.

خلاقیت و ارائه سرویس های مناسب

خلاقیت و ارائه سرویس های مناسب و جدید می تواند باعث پیشرفت سایت اینترنتی شما نسبت به رقبایی که دارید بشود. بنابراین ایده پردازی و خلاقیت را هرگز از یاد نبرید. ضمن اینکه همواره باید سعی کنید تا با مخاطبین سایت خود در ارتباط باشید و نقاط ضعف سایت خود را از طریق آنها شناسایی و برطرف سازید.

پیشنهاد میکنیم:
برچسب زدن یا تگ زدن مطالب چه اهمیتی دارد

تحلیل سایت

یک مدیر سایت موفق همواره وضعیت سایت خود را تحلیل و بررسی میکند و رقبای خود را زیر نظر دارد. سوالات و مشکلاتی را که کاربران سایت با آن درگیر هستند می شناسد و سعی میکند که آنها را در طول زمان برطرف کند. این موضوع نهایتا باعث افزایش نرخ تبدیل سایت شما خواهد شد و به افزایش فروش سایت شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

 

مشاوره با متخصصین بازاریابی اینترنتی

هر یک از روش های مختلف بازاریابی اینترنتی مختصص مربوط به خودش را دارد. قطعا شما نمی توانید تمام تخصص های لازم در این زمینه را بدست آورید، بنابراین لازم است که از متخصصین مربوط به هر حوزه مشاوره بگیرید و مشکلات سایت خود را برطرف سازید. برخی از حوزه های بازاریابی اینترنتی که یک سایت موفق باید در آن بهبود یابد عبارتند از:

  •       سئو و بهینه سازی سایت
  •       برندسازی اینترنتی
  •       تولید رسانه های اجتماعی و فعالیت در شبکه های اجتماعی
  •       بهبود نرخ تبدیل سایت
  •       بازاریابی ویدئویی
  •       بازاریابی ایمیلی
  •       و…

بازاریابی درونی به جای بازاریابی بیرونی

متاسفانه مشکلی که بسیاری از مدیران سایت ها دارند این است که فکرمیکنند باید برای تبلیغات سایت خود هزینه کنند تا موفق باشند در حالیکه از درون سایت خود غافلند، در واقع این افراد به جای اینکه برای سایت خود هزینه کنند و مشکلات آن را برطرف کنند برای افزایش بازدید آن هزینه میکنند و اتفاقی که می افتد این است که بازدیدکنندگان سایت پس از مراجعه به آن و با دیدن مشکلاتی که دارد آن را ترک خواهند کرد، این موضوع نهایتا باعث دلسرد شدن مدیر سایت و تعطیل شدن آن خواهد شد.

یک مدیر سایت موفق به جای اینکه به بازاریابی بیرونی سایت خود اهمیت دهد به رفع مشکلات داخلی و بالا بردن کیفیت آن می اندیشد.

 

امیدوارم کامل و مفید بوده باشه 🙂

موفق و سربلند باشید

آموزش ها

آموزش راهکاری های کسب درآمد اینترنتآموزش کسب درآمدآموزش کسب درآمد اینترنتیدرآمد داشتن از اینترنتراه کاری های کسب درآمدراهکار های مناسب در کسب درآمدراهکار های مناسب در کسب درآمد اینترنتیراهکاری کسب درآمدراهکاری های کسب درآمد از اینترنتراهکاری های کسب درآمد اینترنتیکسب درآمدکسب درآمد از اینترنتکسب درآمد اینترنتکسب درآمد اینترنتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *