رنگ ها در طراحی سایت چه نقشی دارد

رنگ ها در طراحی سایت چه نقشی دارد

رنگ ها در طراحی سایت چه نقشی دارد

در مقاله امروز می پردازیم به تاثیر رنگ ها در طراحی سایت و نقش رنگ در بازدیدکننده ها . همچنین در این مقاله یک سایت را به شما معرفی می کنیم که می توانید فقط با یک کلیک طیف عظیمی از رنگ ها را برای طراحی سایت خود انتخاب کنید . با ما همراه باشید …

رنگ ها در طراحی سایت چه نقشی دارد

اطراف ما پر شده از رنگ های مختلف که هر کدام تاثیرات خاصی روی ما می گذارند. به عنوان مثال تا به حال به این فکر کرده اید که چرا اتاق وزنه بردار ها آبی است ؟ در جواب این سوال می توان گفت زیرا روانشناسان پی برده اند که رنگ آبی در این اتاق ها باعث می شود تا فرد از اکثریت نیروی خود استفاده کند و همینطور رنگ سبز اتاق که باعث آرامش می شود.

حال که می دانیم هر نوع رنگ تاثیر خاصی بر روی افراد می گذارد , پس می توانیم با انتخاب یک رنگ مناسب تاثیر بهتری بر روی بازدیدکننده های خود بگذاریم.

برای آشنایی بیشتر شما با رنگ ها , چند مثال از روانشناسی رنگ ها خواهم گفت :

  • رنگ مشکی :

رنگ مشکی نشانه قدرت است و همچنین در مد لباس نیز بسیار پرکاربرد و پرطرفدار است. از طرفی هم گفته می شود رنگ مشکی نشانه روحیات و اخلاقیات منفی است.

پیشنهاد میکنیم:
روانشناسی رنگ ها در طراحی وب سایت

 

  • رنگ سفید :

رنگ سفید نشانه معصومیت و پاکی است. رنگ سفید در دکوراسیون بسیار طرفدار دارد زیرا با تمامی رنگ ها همخوانی دارد.

 

  • رنگ قرمز :

رنگ قرمز تند ترین رنگ است. قرمز سپس سریع تر شدن جریان خون و تنفس می شود. همچنین می گویند قرمز رنگ عشق است. در قرمز در هر جا یا برای هر وسیله ای جلب توجه می کند.

 

  • رنگ صورتی :

رنگ صورتی یکی از رنگ های آرامش بخش است و باعث کاهش ضربان قلب می شود.

 

  • رنگ آبی :

رنگ آبی رنگ آسمان است و مثل قرمز باعث عکس العمل زیادی می شود. رنگ آبی رنگ صلح و آرامش است که باعث می شود بدن مواد شیمیایی آرامش بخشی تولید کند. از این رنگ برای اتاق خواب استفاده می شود.

 

  • رنگ سبز :

رنگ سبز یکی از پرطرفدار ترین و پرکاربرد ترین رنگ ها در دکوراسیون است. زیرا رنگ سبز نشانه طبعیت است و برای چشم بسیار مناسب است. سبز نشاط آور و آرامش بخش است و همچنین مجریان تلویزیون در اتاقک های سبز قرار میگیرند تا آرامش داشته باشند.

پیشنهاد میکنیم:
در طراحی سایت وردپرس بهتر است یا جوملا

 

  • رنگ زرد :

رنگ زیاد بسیار جلب توجه می کند با اینکه این رنگ از رنگ های خوش بینانه به حساب می آید اما اکثریت مردم در اتاق هایی با رنگ زرد بیشتر عصبانی شده و گریه می کنند. همچنین رنگ زرد باعث افزایش تمرکز می شود.

 

  • رنگ ارغوانی :

ارغوانی یکی از رنگ ها سلطنتی و نشانه تجمل , قدرت و ثروت است. این رنگ یکی از رنگ های رویایی به حساب می آید.

 

خب تا اینجا تعدادی از رنگ ها و روانشناسی آنها را بیان کردیم. حال متوجه شدید که تاثیر هر رنگ بر روی انسان چگونه است. همین تاثیر ها می تواند بر روی سایت نیز اعمال شود.

به عنوان مثال سایت گروه طراحی الوند با رنگ بنفش آرامش و قدرت خاصی را نشان میدهد. اگر در طراحی سایت خود رنگ مناسبی را انتخاب کنیم می توانیم بر روی کاربران سایت تاثیر خوبی بگذاریم.

برای راحت تر شدن کار ما صفحه ای آماده کرده ایم که می توانید با آن رنگ های متعدد و مناسبی را انتخاب کنید.

برای ورود به صفحه رنگ ها کلیک کنید

منبع : الوند سایت

۷ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *