۱۰ اشتباه بزرگ در طراحی سایت

10 اشتباه بزرگ در طراحی سایت

۱۰ اشتباه بزرگ در طراحی سایت

اکثریت شرکت ها و وبمستر هایی که با طراحی سایت آشنایی دارند خیلی سریع کار می کنند و می خواهند پروژه خود را به سرعت تکمیل کنند. همین امر و نا آگاهای از برخی موارد باعث به وجود آمدن چند اشتباه بزرگ در طراحی سایت می شود. در این مقاله تصمیم گرفتیم به برخی از این اشتباهات بزرگ بپردازیم …

10 اشتباه بزرگ در طراحی سایت

شرکت های طراحی سایت اغلب برای اینکه بتوانند مشتریان خود را راضی نگه دارند سعی می کنند که پروژه مورد نظر به سرعت و تحویل دهند. اما غافل از اینکه این کار باعث می شود نکات ریز اما مهمی را فراموش کنند.

۱۰ اشتباه بزرگ در طراحی سایت عبارتند از :

  • مشخص نبودن اهداف سایت

یکی از دلایلی که باعث می شود تا کاربران و بازدید کنندگان سایت بدون مطالعه و بازدید از سایر بخش ها از سایت خارج شوند این است که نمی توانند هدف سایت را بفهمند. در طراحی سایت خود هدف را در رأس همه امور قرار دهید.

 

  • خوانا نبودن سایت

محتوای سایت می بایست بدرستی در جای مناسب خود قرار گیرد تا هدف سایت را کاملاً مشخص کند. استفاده از بلوک های بی مصرف, فایل های PDF , محتوای نجسب و خسته کننده می تواند از دلایلی باشد که بازدیدکننده سایت را ترک کند. برای نمایش بهتر سایت از استایل های ساده اما زیبا استفاده کنید.

پیشنهاد میکنیم:
مزیت های راه اندازی کسب و کار اینترنتی

 

  • ساختار هدایتی پیچیده – Navigation

بخش های قرار گرفته در سایت ( مثل : دسته بندی ) باید به نحوی باشد تا بازدیدکننده بدون هیچ زحمتی به مطالب که نیاز دارد دست پیدا کند. سعی کنید این بخش را ساده در نظر بگیرید.

 

  • بی نظمی در سایت

داشتن نظم و قانون در سایت یکی از مهمترین عناصر در طراحی سایت است و اغلب طراحان وب با این مشکل رو به رو هستند. ساختار اصلی یک سایت مانند کتاب می باشد , شما وارد صفحه اصلی می شوید و هدف سایت را متوجه می شوید. سپس می توانید فصل ها و بخش های متعدد را انتخاب کنید.

 

  • ضعف سرعت بارگذاری سایت

یکی از مهمترین عوامل در تشویق بازدیدکننده به مطالعه صفحات و نوشته ها سرعت بارگذاری مناسب است. هیچ کاربری دوست ندارد خیلی منتظر بماند تا صفحه مورد نظرش لود شود. از قرار دادن عکس های حجیم , فایل های صوتی و تصویری و تبلیغات زیاد در صفحات خودداری کنید.

 

  • رزولوشن یا سایز بندی غیر استاندارد

یکی دیگر از اشتباه ها در طراحی سایت استفاده از رزولوشن و یا سایز بندی غیر استاندارد است. بهترین سایز در طراحی سایت ۷۶۸ در ۱۰۲۴ می باشد.

 

  • مشکل در مشاهده سایت با موبایل تا تبلت

این روز ها با توجه به پیشرفت چشم گیر تکنولوژی بخش عظیمی از کاربران با موبایل ها یا تبلت های خود در دنیای اینترنت سفر می کنند. پس با این حساب اگر سایت شما برای نسخه موبایل و تبلت آماده سازی نشده باشد, بازدیدکننده های زیادی را از دست خواهید داد.

پیشنهاد میکنیم:
بررسی عوامل مخرب و هک شدن وردپرس

 

  • سئو کردن بی فایده و بدون برنامه ریزی

خیلی از کاربران وب فکر می کنند سئو ( SEO ) یا بهینه سازی کردن فقط قرار دادن چند کلمه کلیدی و استفاده از متا تگ های مباشد , غافل از اینکه با قرار دادن متا تگ های اشتباه می توانند وبسایت خود را به خطر اندازند.

 

  • تبلیغات , تبلیغات , تبلیغات …

شما هم مثل من از سایت هایی بازدید کرده اید که تبلیغات بسیار زیادی دارد. این می تواند یکی از دلایلی باشد که بازدید کننده سایت شما را خسته و فراری سازد. از قرار دادن تبلغات های بنری و متنی و پاپ آپ های زیاد جلوگیری کنید.

 

  • کپی برداری و یا شباهت زیاد

با توجه به افزایش تعداد وبسایت ها شاهد کپی شدن قالب ها و یا شباهت زیاد در طراحی ها هستیم. یکی از اصول مهم در طراحی سایت این است که بتوانیم سایت را طراحی کنیم که با سایت های دیگر شباهتی نداشته باشد. از ریپ کردن قالب سایت های دیگر هم خودداری کنید, زیرا فقط باعث شکست شما خواهد شد.

 

خب این هم از ۱۰ اشتباه بزرگ در طراحی سایت , امیدوارم مفید باشد.

منبع : الوند سایت

 

۱۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *