اهمیت سئو موبایل

اهمیت سئو موبایل و راهکارهای سئو کردن سایت

سئو موبایل یا همان بهینه سازی سایت و وب سایت ها برای موبایل فرایندی است که برای بهینه سازی و بهبود محتوای یک سایت برای کسب رتبه ی مناسب در موتور های جست و جو به کار می رود. به طور کلی سئو موبایل فرآیند بهینه سازی مخصوصی است که برای بالا آوردن سایت تنها برای گوشی های هوشمند که رتبه آن با رتبه سرچ لپ تاپ کاملا متفاوت می باشد.

می‌توان مثالی در مورد اهمیت سئو موبایل زد؛ اگر مغازه ای در محلی پر رفت و آمد قرار داشته باشد و مشتریان زیادی از آنجا عبور کنند در نهایت مغازه فروش زیادی خواهد داشت وب سایت و سایت شما نیز در فضای مجازی و اینترنتی حکم همان مغازه را دارد که با رعایت اصول سئو و بهینه سازی سایت برای موتور های جست و جو به گونه ای محل رفت و آمد مشتریان را هموار تر می کند و شما را به سمت درآمد زایی و سود  آوری هدایت می کند.

می توان گفت موتور های جست و جوی زیادی وجود دارد، اما هنگامی که پای موبایل وسط می آید مهمترین و مشهور ترین موتور جست و جو همان گوگل است که بر اساس آمار ۹۵ درصد از جست و جو ها را به خود اختصاص داده است.

آیا چیزی به نام سئو موبایل وجود دارد یا خیر؟

سئو برای موبایل و سایر دستگاه ها دو مقوله کاملا جدا از هم می باشند. موتور های جست و جو نتایج مشابهی برای همه دستگاه ها به مخاطب نشان نمی دهد. یعنی ممکن است شما در لپ تاپ و یا کامپیوتر های شخصی رتبه خوب و مناسبی در موتور های جست و جو داشته باشید‌ اما ممکن است در نتایج جست و جو های موبایل دیده نشوید و یا از رتبه مناسبی برخوردار نباشید.

می توان گفت حسابی که گوگل را در لپ تاپ ها باز می کند با حسابی که گوگل روی موبایل های هوشمند و تبلت ها باز میکند کاملا با هم تفاوت دارد و باید برای هر کدام از آنها بهینه سازی مخصوص خودش را انجام داد تا نتایج در هر دو هم لپ تاپ و هم موبایل های هوشمند به یک شکل و در یک رتبه باشد.

این اهمیت سئو کردن سایت برای موبایل و بهینه سازی وب در موبایل می باشد که در مورد آن توضیح خواهیم داد.

سئو کردن سایت برای موبایل

اهمیت سئو موبایل

شما همینکه نام سئو موبایل را بشنود اول سوالتان این است که اهمیت سئوکردن موبایل در چیست و چه کاربرد هایی دارد؟؟

اهمیت سئو موبایل؛ بهینه سازی سایت و سئو موبایل از این سو اهمیت دارد که میزان سرچ و جست و جوی فضای وب و فضای مجازی همواره در حال افزایش است و روندی صعودی دارد. این نشان می دهد که بیشتر مشتریانی که هدف شما هستند از موبایل استفاده می کنند پس باید برای ورود به سایت از درگاه موبایل نیز استفاده نمایید. اگر وب سایتی اهمیت سئو سازی سایت برای موبایل را نادیده بگیرد و به آن توجه ای نکند و بهینه سازی وب را برای موبایل انجام ندهد قطعا بخش عظیمی از کاربران خود را از دست خواهد داد.

علاوه بر این موتور های جست و جو بیشتر سایت هایی که اصول سئو و بهینه سازی های وب را انجام داده اند در رتبه های نخست می آورد و توجه خاصی به این سایت ها و وب ها دارد.

بررسی و آنالیز سئوسازی سایت برای موبایل

تا اینجا با اهمیت سئو سایت برای موبایل آشنا شدید, اما چطور می‌توان سئو سایت را آنالیز و برای نسخه موبایل بررسی کرد. بدین منظور ما در گروه طراحی سایت الوند سایتی را جهت آنالیز سئو به شما معرفی می‌کنیم که امید برای پیشرفت شما کارآمد باشد.

Mobile SEO Checker

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 19 =