حتما شما هم از آن دسته افرادی هستید که زیاد به زبان های HTML آشنایی ندارید. و با شنیدن کلمه ای چون xHTML یک علامت سوال برای شما ایجاد می شود, که منظور از این عبارت چیست ؟

در ابتدای به وجود آمدن اینترنت زبان XML و بعد از آن HTML نوشته شد و تمامی شرکت ها به وسیله HTML زبان شروع به ساخت صفحات اینترنتی برای خود کردن. اما مشکل اینجا بود زبان HTML چیدمان مرتبی نداشت و مانند XML قانون مدار نبود.

در آن زمان ارگانی به وجود آمد به نام W3 که وظیفه آن قانون مدار کردن و استاندارد سازی زبان های تحت وب بود.

پیشنهاد میکنیم:
معرفی ابزار مفید برای انتخاب دامنه

اما شرکت های نظیر ماکروسافت با زبان HTML مشکل داشتند. پیشنهاد جالبی که در اون زمان شد ، این بود که HTML رو با XML ادغام کنن و قانونمندی XML رو به HTML اضافه کنن تا بدین صورت همه برنامه نویسان به یک روش کد بزنن تا این مایکروسافت هم مرورگرش رو با استاندارد بوجود اومده مطابقت بده, به این صورت بود که زبان xHTML به وجود آمد.

از مهمترین قوانین بکار رفته در XML می توانید به موارد زیر اشاره کرد:

– هر تگی که باز میشه باید بسته بشه
– تگ ها به همون ترتیبی که باز میشن ، باید بسته بشن
– برخی تگ ها رو نمی توان داخل برخی تگ های دیگه قرار داد

پیشنهاد میکنیم:
انتشار مطالب پس از تایید مدیر در وردپرس

 

موفق باشید

نویسنده: رضا علیزاده

آموزش ها

W3 چه کاری انجام میدهدW3 چیست ؟xHTMLxHTML چیستxHTML چیست؟ارگان W3 چیستبرنامه نویسی xHTMLتگ ها HTMLچرا باید از xHTML استفاده کنیمزبان xHTMLزبان xHTML چیستزبان XMLزبان برنامه نویسی xHTMLزبان برنامه نویسی XMLزبان تحت وب xHTMLصفحات xHTMLفرق html با xHTMLقالب xHTMLقوانین xHTMLقوانین XMLقوانین برنامه نویسی XMLکار W3کدنویسی HTMLمزایای xHTMLهمه چیز در مورد xHTML

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *